Yüz yirmiyi askın misafir Alba Dernegi’nin Yemeginde

Akşamın teması “Kültürler arası dostluk ve birlikte yaşama”

IMG_598021 Kasım Çarşamba günü , Türk derneğinin hazırlamış olduğu  gala yemeği katilinmasi ve yaşanılması gereken en güzel yemeklerden biriydi.

Prestijli restoran Villa Geno’da yapılan organizasyonun amacı  ve aksamin en önemli konusu farklı  kişiler ve ülkeler arasındaki diyalogu geliştirmekti. Bu kadar önemli ve ses getiren bir organizasyonu hazırlayanlar, Massenzo Masia’da şubesi bulunan, Murat Solak’ın müdürlüğünü yapmakta olduğu  ve 2003 yılından beri  faaliyet gösteren dernek çalışanları, gecenin sonunda ulaşılan noktadan gayet memnun olduğunu belirtti. Bu  yılki yemeğin  sponsoru Como ili içinde “La Terrazza” adli üç ayrı restoranın sahibi olan Fikret Karakuş idi.

“Bu akşamki konuklarımız çok memnun kaldılar- Murat Solak bey ifade etmekte- Bu gece yanımızda olmak isteyenler ; İtalya ve Türkiye arasındaki dostluk bağının güçlenmesini isteyen kişilerdi. Derneğimizin faaliyetlerini destekleyen ve bu düşünceleri bizimle paylasan tüm dostlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz.”

Akşamın onur konuğu, teolog ve gazeteci yazar Abdullah Aymaz, tüm konuklar tarafından benimsenen ve tek evrensel dil olan bireyler kültürler arasındaki sevgi ve barış üzerine düşüncelerini paylaştı.

Konuklardan bazıları şöyle idi: Monsenyör Don Angelo Riva, Como belediye başkan yardımcısı Dr. Silvia Magni, emniyet müdürü Dr. Michelangelo Barbato ve emniyet yöneticileri, akademik ve is dünyasından temsilciler ve Como bölgesindeki farklı dernek temsilcileri.

Massimo Del Viscio

nonsolocomo.info

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: